Żyjemy w czasach, które śmiało można powiedzieć, że sprzyjają uzależnieniom. Z każdej strony i na każdym kroku atakuje nas bowiem ogromny stres, a ciążąca na nas presja sprawia, że poszukujemy skutecznego sposobu, by o tym zapomnieć. Wobec tego często sięgamy po środki odurzające lub inne substancje psychoaktywne, które niestety, ale nie wpływają na nas korzystnie. Zaczynamy od niewielkich dawek, które pozwalają nam wprowadzić nasz organizm w stan relaksu i odprężenia. Niemniej jednak z czasem, by osiągnąć podobny stan, potrzebne będą coraz to większe i większe dawki. W ten sposób rozwija się uzależnienie, które z dnia na dzień będzie nas coraz skuteczniej niszczyć i sprowadzać na moralne dno. W takich sytuacjach jedynym wyjściem okazuje się terapia, a raczej leczenie uzależnień. Taka pomoc jest ogólnodostępna i może skorzystać z niej każdy, kto poczuł, że utracił kontrolę nad własnym życiem. Jednak z jakich etapów składa się leczenie uzależnień?

Leczenie uzależnień- od czego się zaczyna?

Leczenie uzależnień Białystok tak naprawdę nie rozpoczyna się z momentem przekroczenia drzwi ośrodka. Leczenie rozpoczyna się bowiem w samej głowie pacjenta. To on musi znaleźć w sobie odpowiednią dawkę motywacji i zapału do działania, co przełoży się na podejmowane przez niego decyzje. Dopiero wtedy może się on udać do ośrodka leczenia uzależnień, gdzie jako pierwszy etap leczenia, czeka na niego detoks organizmu. Jest to nic innego jak oczyszczenie z pozostałości toksycznej substancji. Jest to również moment, w którym terapeuci i specjaliści pomagają pacjentowi poradzić sobie z głodem, jaki odczuwa jego organizm po nagłym odstawieniu toksycznej substancji. Dopiero wtedy, pacjent może rozpocząć właściwe leczenie.

Leczenie właściwe, kolejny etap na drodze do normalnego życia

Leczenie uzależnień Łódź jest kontynuowane po zakończeniu detoksu pacjenta. Kolejnym etapem jest terapia właściwa, podczas której wiele zależy od samego, indywidualnego podejścia pacjenta. Może się ona odbywać zarówno w grupach jak i indywidualnie, co uzależnione jest już od osobistych preferencji. Na terapii właściwej pacjenci są uświadamiani odnośnie istniejącego problemu, a następnie są im pokazywane rozwiązania i drogi, by sobie z nim poradzić. Nie da się jednoznacznie określić ile czasu trwa terapia właściwa. Jedni pacjenci będą potrzebowali tygodnia, zaś inni miesiąca. Wszystko zależy od tego, jak mocno zaangażują się w leczenie i jak wysoka będzie ich motywacja do wyjścia z nałogu i powrotu do normalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Zdrowie

Lekomania – czym jest?

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się zagadnieniu lekomanii. Czym dokładnie jest lekomania i jak można ją leczyć? Jeśli interesuje Cię ten temat, koniecznie przeczytaj dalej! Co

Czytaj więcej
Transport

Jedziemy do Holandii!

Powitanie w tulipanowym kraju! Witajcie! Dziś zabieram Was w niesamowitą podróż do Holandii, kraju tulipanów, wiatraków i niezwykłej kultury! Czy jesteście gotowi? Wsiadajcie do naszego

Czytaj więcej