Praca z kamienie z pewnością nikomu z nas nie wydaje się najłatwiejsza. Nie ukrywajmy, ale jest to surowiec zaliczany od surowców twardych, a co za tym idzie od pracy z nim nie wystarczy już siła rąk ludzkich. Nie jesteśmy bowiem w stanie samodzielnie doprowadzić do rozkruszenia kamienia, a niekiedy konieczne jest znacznie więcej prac jak np. suszenie, by tworzywo to finalnie nadało się do dalszej obróbki. Z racji tego, że to właśnie kamień stał się podstawowym surowcem dla wielu branż, znacznie wzrosła rola zarówno wielkich jak i prywatnych zakładów kamieniarskich. To one zajmują się doprowadzeniem kamienia w formie surowej, do odpowiedniej postaci i ewentualnie dalszej obróbki. Jednocześnie pracownicy muszą zostać wyposażeni w odpowiednie sprzęty, które im tę ciężką prace ułatwią. Wobec tego jakie maszyny do obróbki kamienia mogą się przydać?

Przesiewacze- przyspieszenie i optymalizacja pracy z kamieniem

Przesiewacze materiałów sypkich być może na pierwszy rzut oka nie kojarzą się nam z obróbką kamienia. Może się bowiem wydawać, że ciężkie i ogromne głazy, które są wydobywane potrzebują raczej kruszarek, które skutecznie podzielą je na mniejsze części. Jednocześnie rozdrabnianie kamienia to wyłącznie obróbka wstępna. Często zdarza się, że konieczny jest żwirek lub nawet piasek o określonej kubiczności. Wówczas ręczne oddzielanie bryłek lub ziaren zajęłoby pracownikom całą wieczność. W zakładzie kamieniarskim również liczy się szybkość, a przede wszystkim precyzja i dokładność podczas pracy. Wobec tego takie przesiewacze stają się prawdziwie niezbędne. To właśnie dzięki nim można w szybki i co najważniejsze także i prosty sposób oddzielić większe bryłki lub ziarenka od mniejszych, a także oczyścić je ze wszystkich innych, zbędnych zanieczyszczeń. Jeśli więc zależy nam na tym, by praca w zakładzie była maksymalnie zoptymalizowana, wówczas bez takiego sprzętu się nie obędzie.

Suszarnie również mogą się przydać!

Suszarnie również stają się niezbędne na zakładzie kamieniarskim. To właśnie dzięki nim można szybko i skutecznie obsuszyć kamień i piasek i następnie poddać go dalszej obróbce. Warto pamiętać o tym, że podczas wyboru liczy się przede wszystkim dany producent suszarni. Dlaczego? Otóż zawsze powinniśmy stawiać na urządzenie o maksymalnie wysokiej jakości. W przeciwnym wypadku, suszarnia może odmówić posłuszeństwa już po kilku miesiącach użytkowania, to z kolei narazi dany warsztat na dodatkowe koszty. Warto więc o tym pamiętać i wybrać najlepszą maszynę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Zdrowie

Lekomania – czym jest?

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się zagadnieniu lekomanii. Czym dokładnie jest lekomania i jak można ją leczyć? Jeśli interesuje Cię ten temat, koniecznie przeczytaj dalej! Co

Czytaj więcej
Transport

Jedziemy do Holandii!

Powitanie w tulipanowym kraju! Witajcie! Dziś zabieram Was w niesamowitą podróż do Holandii, kraju tulipanów, wiatraków i niezwykłej kultury! Czy jesteście gotowi? Wsiadajcie do naszego

Czytaj więcej