Minimalizm to jeden z bardziej popularnych stylów, w jakim coraz chętniej urządzamy swoje wnętrza. Można powiedzieć nawet więcej, że to właśnie sypialnie minimalistyczne stały się prawdziwym wyznacznikiem elegancji i wysokich standardów. Z uporem więc staramy się zaaranżować i naszą sypialnię właśnie w tym stylu. Minimalizm nie jest trudny do zinterpretowania. Jak sama nazwa wskazuje, styl ten bazuje głównie na prostocie i klasyce, co stało się już ponadczasowym wyznacznikiem elegancji i dobrego smaku. W takiej sypialni więc nie dzieje się zbyt wiele. Jest ona praktycznie pozbawiona wszelakich ozdób, nie ma w niej połysku czy pomieszania materiałów oraz faktu. W sypialni minimalistycznej najważniejsze stają się również dwie barwy- biel i czerń, które niekiedy uzupełniane są odcieniami szarości. Jednocześnie dobór pościeli do takiej sypialni nie zawsze musi być oczywisty. Na jakie kolory tekstyliów do sypialni warto więc stawiać?

Klasyka gatunku, czyli pościel czarna do minimalistycznej sypialni

Nie da się ukryć, że w przypadku doboru pościeli do minimalistycznej sypialni, pewne rozwiązania stają się wręcz oczywiste. Jednym z nich jest postawienie na absolutną klasykę gatunku, którą jest pościel czarna. Tego typu pościel jest rozwiązaniem najbezpieczniejszym, na jakie możemy się zdecydować. Czerń od zawsze była uważana za kolor stylowy i elegancki, a co najważniejsze to właśnie ona- w połączeniu z bielą, dominuje w minimalistycznej sypialni. Oczywiście nie musimy wybierać takiej pościeli, która jest całkowicie czarna, jeśli nie jesteśmy do niej przekonani. Możemy wybrać połączenie pościeli czarno-białej lub pościel czarną z białymi wzorami geometrycznymi. W obu przypadkach uzyskamy pożądany efekt estetyczny i nie zaburzymy proporcji minimalistycznego wnętrza.

Pościel turkusowa jako rozwiązanie do wnętrz minimalistycznych, ale odważnych

W sypialniach minimalistycznych nie jest wykluczone wprowadzanie delikatnych lub wyraźniejszych akcentów kolorystycznych. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić je właśnie w formie nieco bardziej wyrazistej pościeli. Jedną z nich może być pościel turkusowa, jednak w takim przypadku warto zachować pewną ostrożność. Stawiajmy raczej na komplety wykonane z matowych materiałów i unikajmy satyny oraz jedwabiu czy aksamitu. Połyskujące dodatki nie są wskazane, a nawet lepiej powiedzieć, że są one absolutnie zabronione. Jeśli więc wybieramy pościel w tym kolorze, lepiej stawiać na komplety wykonane z bawełny, która jest matowa.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Zdrowie

Lekomania – czym jest?

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się zagadnieniu lekomanii. Czym dokładnie jest lekomania i jak można ją leczyć? Jeśli interesuje Cię ten temat, koniecznie przeczytaj dalej! Co

Czytaj więcej
Transport

Jedziemy do Holandii!

Powitanie w tulipanowym kraju! Witajcie! Dziś zabieram Was w niesamowitą podróż do Holandii, kraju tulipanów, wiatraków i niezwykłej kultury! Czy jesteście gotowi? Wsiadajcie do naszego

Czytaj więcej